Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm May 4, 2021

ish-bashkepunetori-i-kurtit:-eshte-helmuese-heshtja-e-qeverise-ndaj-ish-krereve-te-shtetit

Ish-bashkëpunëtori i Kurtit: Është helmuese heshtja e qeverisë ndaj ish-krerëve të shtetit

0
Sipas tij, pafajësia e tyre duhet të prezumohet deri te gjykimi i tyre, ndërsa heshtjen e krerërve të institucioneve e quan helmuese. “Në gjykatë ndodhen...
miftaraj:-jane-plotesuar-kushtet-juridike-qe-kosova-te-padise-serbine

Miftaraj: Janë plotësuar kushtet juridike që Kosova të padisë Serbinë

0
Miftaraj, tha se të gjitha faktet me të cilat vlerësohet se a ka pasur gjenocid apo jo, tregojnë se në Kosovë është kryer gjenocid...
aksident-ne-lipjan,-dy-persona-perfundojne-ne-spital

Aksident në Lipjan, dy persona përfundojnë në spital

0
Dy persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në fshatin Banullë të Lipjanit. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira...
policia-aksion-ne-prishtine,-bastisen-dy-shtepi,-gjenden-kallashnikove-e-fisheke

Policia aksion në Prishtinë, bastisen dy shtëpi, gjenden kallashnikovë e fishekë

0
Policia e Kosovës ka bastisur dje dy shtëpi, njërën në fshatin Bërnicë e epërme si dhe në fshatin Siqevë në Prishtinë/ Gjatë aksionit të tyre,...
mbappe-nuk-do-te-startoje-sonte-ndaj-cityt,-mbetet-ne-stol

Mbappe nuk do të startojë sonte ndaj Cityt, mbetet në stol

0
Kylian Mbappe nuk do të jetë në gjendje të startojë në ndeshjen kthyese të gjysmëfinales së Champions Leagues ndaj Manchester Cityt. Gazetari i njohur i...
vdes-mundesi-japonez-pas-lendimit-te-tmerrshem-ne-ring

Vdes mundësi japonez pas lëndimit të tmerrshëm në ring

0
Mundësi japonez i stlit Sumo, Mitsuki Amano ka vdekur një muaj pasi pësoi një lëndim të tmerrshëm në ring gjatë një meçi. Mitsuki Amano, i...
spanja-me-qendrim-te-njejte,-i-konfirmon-serbise-mos-njohjen-e-kosoves

Spanja me qëndrim të njëjtë, i konfirmon Serbisë mos-njohjen e Kosovës

0
Ministrja e Jashtme e Spanjës, Aranca Gonzalez  ka thënë se Spanja ka thënë se Spanja e mbështet vazhdimin e dialogut Kosovë –Serbi. “Ne duhet ta...
kuci:-kurti-ka-qene-me-uck-ne-kur-i-konvenoi-elektoralisht

Kuçi: Kurti ka qenë me UÇK-në kur i konvenoi elektoralisht

0
Me anë të një postimi në Facebook, ajo ka thënë se Kurti e ka pushtetin teksa vetëm po arsyetohet për mos-veprimin e tij, shkruan...
mbahuni-dhe-peshperitni-“mashallah”,-kur-ta-shihni-ne-bikine-avokaten-shqiptare

Mbahuni dhe pëshpëritni “mashallah”, kur ta shihni në bikine avokaten shqiptare

0
Redona njihet për format e saj superseksi. Avokatja shqiptare zë vend në mediat rozë me fotot e saj sensitive, shkruan Gazeta Press. Ajo me çdo postim...
“perputhen”-dashuri-apo-muzike?,-ja-konkurretet-qe-perfituan-per-tu-bere-kengetare

“Përputhën” dashuri apo muzikë?, ja konkurretet që përfituan për tu bërë këngëtarë

0
Te gjithe pasi futen ne Perputhen thone se duan te gjejne dashurine e jetes, por ne te vertete nuk rezultoi ashtu. Shumica prej tyre u...