Moratti: Eriksen e ka kompletuar Interin

191
moratti:-eriksen-e-ka-kompletuar-interin

Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka folur për titullin e fituar në Serie A.

Moratti kishte mbetur i mahnitur nga Christian Eriksen ku e vlerësoi lartë danezin.

“Eriksen nuk ishte vetëm vendimtar këtë sezon, ai i ka dhënë klas skuadrës dhe e ka kompletuar atë”, tha ai.

“I ka dhënë siguri, duke bërë lojën më të thjeshtë dhe më të butë, duke bërë çdo situatë më të thjeshtë”, tha Moratti.

“Perisic në anën tjetër ka eksperiencë të madhe dhe ka ditur të zgjidhë problemet në anën e majtë të mbrojtjes, duke siguruar gola dhe asistime për të fituar ndeshje”, përfundoi Massimo Moratti.

The post Moratti: Eriksen e ka kompletuar Interin appeared first on RahovecNET.