Haradinaj kujton masakrën në Bukosh të Suharekës

252
haradinaj-kujton-masakrën-në-bukosh-të-suharekës

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë se të rënët për liri na obligojnë të kërkojmë pareshtur drejtësi.

“Dhembja do të na përcjellë tërë jetën, si shoqëri e si komb.Të rënët për liri na obligojnë të mos ndalemi asnjëherë së kërkuari drejtësi dhe ndëshkim të atyre, që urdhëruan gjenocidin kundër popullit shqiptar. Sot përulemi para të rënëve në Bukosh të Suharekës, njëzetedy vjet më parë. Kujtimi për ta mbetet i përhershëm”, ka shkruar Haradinaj.

https://www.facebook.com/179643115493444/posts/2645560865568311/?d=n