Dy persona tmerrohen nga hajnat në një parking në Prishtinë

216
dy-persona-tmerrohen-nga-hajnat-ne-nje-parking-ne-prishtine

Policia njofton për një grabitje në një parking nëntokësor në Prishtinë. Dy të panjohur të veshur me rroba të zeza dhe nën kërcënimin e thikës ia kanë vjedhur telefonat dy viktimave meshkuj.

Nuk raportohet për të lënduar e as për të arrestuar.

Policia po merret me rastin.

Njoftimi i plotë i policisë:

GRABITJE/Prishtinë 03.05.2021 – 16:00. Me datën 02.05.2021 dy viktima të mitur meshkuj kosovarë kanë raportuar se derisa kishin qenë në parkingun nëntokësor  dy persona të panjohur të veshur me rroba të zeza dhe maska nën kërcënimin e armës – thikës iu kanë grabitë dy telefona celular dhe më pas janë larguar në drejtim të panjohur. Nuk raportohet për te lënduar, përderisa rasti është duke u hetuar nga njësitet policore.