Wednesday, May 31, 2023

Arkivat Përditshëm May 3, 2021

populli-pa-vaksina,-presidentja-rrezitet!

Populli pa vaksina, Presidentja rrezitet!

0
Është e para dhe e vetmja Presidente në botë që shkon për të pushuar në bregdet ende pa ardhur pushimet, dhe që lodhet nga...
nenkryetari-i-aak-se-e-quan-“neglizhent”-albin-kurtin

Nënkryetari i AAK-së e quan “neglizhent” Albin Kurtin

0
“Konsideroj që Kurti është shumë neglizhent dhe është jofunksional sa duhet, sepse në një qeveri çfarë kërkohet me më shumë se 50 % që...
23-te-vdekur,-televizioni-zviceran-hulumton-gjakmarrjen-mes-dy-familjeve-te-medha-te-pejes

23 të vdekur, televizioni zviceran hulumton gjakmarrjen mes dy familjeve të mëdha të Pejës

0
Vrasja e një babai në Frasses në vitin 2013 është në zemër të një hakmarrjeje midis dy klaneve. Më shumë se 23 të vdekur dhe...
dy-persona-tmerrohen-nga-hajnat-ne-nje-parking-ne-prishtine

Dy persona tmerrohen nga hajnat në një parking në Prishtinë

0
Policia njofton për një grabitje në një parking nëntokësor në Prishtinë. Dy të panjohur të veshur me rroba të zeza dhe nën kërcënimin e...
ylli-i-psg-se-iu-ndan-ushqim-emigranteve-te-pastreheve-neper-rruget-e-parisit

Ylli i PSG-së iu ndan ushqim emigrantëve të pastrehëve nëpër rrugët e Parisit

0
Sulmuesi i Paris Saint-Germain dhe Italisë, Moise Kean, e kaloi ditën e diele duke iu shpërndarë ushqim emigrantëve të pastrehë nëpër rrugët e Parisit. Sipas...
moratti:-eriksen-e-ka-kompletuar-interin

Moratti: Eriksen e ka kompletuar Interin

0
Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka folur për titullin e fituar në Serie A. Moratti kishte mbetur i mahnitur nga Christian Eriksen ku e vlerësoi...
haradinaj:-është-i-humbur-ai-që-kërcënon,-shantazhon-e-ushtron-presion-mbi-medien-e-lirë

Haradinaj: Është i humbur ai që kërcënon, shantazhon e ushtron presion mbi medien e...

0
Kështu ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook Haradinaj me rastin e Ditës Botërore të Shtypit. “Sot të gjithë jemi gazetarë! Mbrojtja e gazetarëve...
​solberg-i-shkruan-kurtit,-norvegjia-perkrah-aspiraten-e-kosoves-drejt-be-se

​Solberg i shkruan Kurtit, Norvegjia përkrah aspiratën e Kosovës drejt BE-së

0
Kryeministrja Solberg e ka uruar kryeministrin Kurti për marrjen e detyrës, duke vlerësuar lart marrëdhëniet shumë të mira bilaterale dhe bashkëpunimin konstruktiv midis dy...
fationi-thyu-heshtjen,-vjen-nje-mesazh-per-melisen-dhe-andin-pas-konfirmimit-te-lidhjes

Fationi thyu heshtjen, vjen një mesazh për Melisën dhe Andin pas konfirmimit të lidhjes

0
Para se Fationi të largohej përfundimisht nga “Për’puthen” hodhi akuza të forta kundrejt Melisës. Ishte i pari ai që ngriti dyshime për lidhje të fshehtë...
melisa-e-“cmendur”-pas-andin,-kete-veprim-bene-ndaj-ti

Melisa e “çmendur” pas Andin, këtë veprim bënë ndaj ti

0
Melisa dhe Andi tashmë çifti i përputhur, jashtë Përputhën. Ata morën vëmendjen e të gjithëve që kur e benë publike lidhjen e tyre përmes videoklipit...