Informacione të reja për smartphonen e ri të Google

257
informacione-te-reja-per-smartphonen-e-ri-te-google

Informacioni nga Google u zbulua përsëri – këtë herë në lidhje me smartphonen e ri Pixel.

Deri më tani, ne e dinim që Google do të lëshonte një smartphone të ri Pixel 5A 5G, por nuk dinim shumë për të.

Në blogun e fundit, Google publikoi disa informacione të reja në lidhje me kamerën në smartphonen e ri dhe përveç kësaj, ata vendosën në blog disa fotografi të bëra me smartphonen e ri Pixel 5A.

Kur e kuptuan se çfarë kishin bërë, ata shpejt shkarkuan fotot, por jo aq shpejt.

Portali “9to5google” shkarkoi fotot dhe i analizoi ato – u arritën në disa përfundime.

Pas analizës, ata arritën në përfundimin se kamera HDR + është e njëjtë si në telefonin Pixel 4A dhe se smartphone i ri do të duket i njëjtë me atë të mëparshmin – ekrani do të jetë i së njëjtës madhësi, dhe telefoni do të të jetë më e gjatë dhe “e trashë” për disa milimetra.

Ata gjithashtu zbuluan se Google ka punuar në këtë telefon për një vit dhe se fotografitë janë nga tetori 2020.

Gjithashtu, telefoni do të përdorë një rrjet 5G dhe nuk do të ketë model të veçantë pa 5G.

Google ka njoftuar zyrtarisht se së shpejti do të lançojë një smartphone të ri, por nuk dihet se kur.

Sipas informacionit të brendshëm, do të jetë më 11 qershor të vitit 2021. /Njeshi/

The post Informacione të reja për smartphonen e ri të Google appeared first on Njeshi.