Edhe Flaka Loxha mbetet pa medalje

166
edhe-flaka-loxha-mbetet-pa-medalje

Flaka Loxha është eliminuar nga European Open që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Ajo në fazën e parë të repesazhit u mposht nga xhudistja portugeze, Wilsa Gomes pasi mori tri ndëshkime.

Paraprakisht, Loxha ishte mposhtur në çerekfinale nga xhudistja holandeze, Pleuni Cornerlisse.

Kështu, Loxha i bashkohet Erzës dhe Fationës që janë eliminuar dhe nuk kanë arritur medalje.

E vetmja në garë momentalisht është Laura Fazliu e cila do të garojë për medaljen e bronztë.

The post Edhe Flaka Loxha mbetet pa medalje appeared first on RahovecNET.