Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm May 2, 2021

vetura-me-shpejtesi-marramendese-hyn-ne-barnatore,-terrorizon-qytetaret

Vetura me shpejtësi marramendëse hyn në barnatore, terrorizon qytetarët

0
Një aksident ka ndodhur para pak minutash, saktësisht në orën 21:20 minuta, në rrugën “Bajram Kelmendi” në Prishtinë. Një veturë me shpejtësi marramendëse që po...
podujeve:-aksidentohen-pese-vetura,-pese-persona-mbesin-te-lenduar

Podujevë: Aksidentohen pesë vetura, pesë persona mbesin të lënduar

0
Pesë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti ndërmjet pesë veturave në fshatin Llugë të Podujevës, të dielën. Një gjë e tillë...
udinese-e-trondit-juventusin,-shenon-molina

Udinese e trondit Juventusin, shënon Molina

0
Udinese ka kaluar në epërsi 1:0 kundër Juventusit, në një ndeshje të Serie A që po zhvillohet momentalisht në Udine. Nahuel Molina shënoi për 1:0...
juventusi,-i-pari-qe-ia-uron-titullin-interit

Juventusi, i pari që ia uron titullin Interit

0
Juventusi është klubi i parë i Serie A që ia ka uruar Interit titullin në Serie A për sezonin 2020/21. Juventusi i kishte fituar nëntë...
spacex-kthen-me-sukses-astronautet-ne-toke

SpaceX kthen me sukses astronautët në Tokë

0
Një anije kozmike e krijuar nga kompania private amerikane SpaceX ka kthyer në Tokë katër astronautë nga Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor. Agjencia amerikane e Hapësirës NASA...
kadri-veseli-erdhi-ne-kosove-pasi-babai-i-tij-pesoi-sulm-ne-tru

Kadri Veseli erdhi në Kosovë pasi babai i tij pësoi sulm në tru

0
Në një përgjigje me shkrim, zëdhënësja e Speciales tha për Rahovec.net se për shkak të arsyeve bindëse humanitare, gjyqtari i procedurës paraprake ka udhëzuar...
bekim-jashari:-ademi-e-hamza-here-e-kane-agjeruar,-here-jo

Bekim Jashari: Ademi e Hamza herë e kanë agjëruar, herë jo

0
Për këtë çështje ka folur në intervistën e Reporterit, Bekim Jashari, djali i Hamëz Jasharit, njëherit kryetar i Skenderajt. Bekimi ka thënë se Adem dhe...
kadri-veseli-ende-nuk-e-ka-vizituar-shtepine-e-tij

Kadri Veseli ende nuk e ka vizituar shtëpinë e tij

0
Ai është liruar për vizitë nga Gjykata e Hagës ku po mbahet në paraburgim si i dyshuar për krime të luftës. Arsyeja e vizitës së...
haxhiu:-te-jetesohet-kerkesa-e-veselit-per-formimin-e-gjykates-nderkombetare-per-krimet-e-serbise-ne-kosove

Haxhiu: Të jetësohet kërkesa e Veselit për formimin e Gjykatës Ndërkombëtare për Krimet e...

0
Ndër të tjerash, Haxhiu ka kërkuar të jetësohet kërkesa e ish-kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, për ta formuar Gjykatën Ndërkombëtare për Krimet e Serbisë...
te-shkolluara-dhe-te-interesuara-per-pune,-por-shkalla-e-punesimit-te-grate-mbetet-e-ulet

Të shkolluara dhe të interesuara për punë, por shkalla e punësimit te gratë mbetet...

0
  Instituti GAP ka publikuar raportin e katërt vjetor përmes së cilit synon të theksojë dallimet e përfaqësimit të grave në tregun e punës, në...