Juventusit i kthehen dy lojtarë për ndeshjen me Udinesen

182
juventusit-i-kthehen-dy-lojtare-per-ndeshjen-me-udinesen

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo do të ketë Danilon dhe Federico Chiesan në dispozicion kundër Udineses të dielën.

Bianconerët udhëtojnë në Udine këtë fundjavë dhe dy ditë përpara duelit, klubi ka konfirmuar se i vetmi që do të mungojë do të jetë reprezentuesi i Turqisë, Merih Demiral.

“Zonja e Vjetër” po lufton për një vend në Champions League dhe Pirlo vazhdon të luajë për punën e tij në Allianz Stadium.

Mbrojtësi i djathtë 29-vjeçar, Danilo nuk luajti në barazimin 1-1 me Fiorentinën dhe Chiesa ka qenë jashtë me një dëmtim në muskul në dy ndeshjet e fundit.

Të dy janë në dispozicion për ndeshjen kundër Udineses dhe Pirlo do të duhet të përballen vetëm pa Demiral, i cili aktualisht është jashtë me probleme të muskujve dhe nuk ka luajtur që nga fitorja 3-1 ndaj Lazios më 6 mars.

The post Juventusit i kthehen dy lojtarë për ndeshjen me Udinesen appeared first on RahovecNET.