Interi e dërgon Crotonen në Serie B

164
interi-e-dergon-crotonen-ne-serie-b

Interi ka shënuar fitore me rezultat të pastër 0:2 ndaj Crotones në kuadër të javës së 34-të në Serie A.

Eriksen dhe Hakimi realizuan golat e fitores që e afrojnë Interin te titulli. Ata tani presin dështimin e Atalantas nesër.

Por, Interi me fitore sonte ia humbi gjasat Crotones për mbijetesë. Ata edhe zyrtarisht tani janë në Serie B.

Pas 34 xhirove, ata grumbulluan vetëm 18 pikë duke shënuar pesë fitore, tri barazime dhe 26 humbje dhe duke shënuar 42 gola e duke pranuar 85 sosh.

The post Interi e dërgon Crotonen në Serie B appeared first on RahovecNET.