I gjithë fshati në ndjekje të shqiptarit që vrau vëllanë, momenti tronditës kur nëna e thërret

152
i-gjithe-fshati-ne-ndjekje-te-shqiptarit-qe-vrau-vellane,-momenti-trondites-kur-nena-e-therret

Një 26-vjeçar që vuan nga probleme të shëndetit mendor, u arrestua pak më parë, pasi dyshohet se vrau vëllain e tij me thikë.

Top Channel ka siguruar videon, ku forcat e policisë dhe banorët e fshatit kërkuan26-vjeçarin.

Djemtë e fshatit duken teksa “kacavirren” nëpër mure për të parë nëse ndodhet në shtëpinë e braktisur aty pranë.

Ndërkohë dëgjohet nëna e djalit, e cila e tronditur nga humbja e djalit të vogël dhe e shqetësuar për shëndetin e djalit të madh, ajo dëgjohet t’i thotë: “Shihe mamin djali im, hajde”.Reklamë

Ndërkohë i kërkon policit që t’i japin ushqim dhe ta çojnë në spital, teksa ai i siguron që “nga policia nuk e prek kush me dorë”.