​Aksident në Leshan të Pejës, pesë persona të lënduar

477
​aksident-ne-leshan-te-pejes,-pese-persona-te-lenduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Leshan të Pejës, ku kanë mbetur të lënduar 5 persona.

Hetuesi policor i aksidenteve të trafikut në Komunën e Pejës, Zaj Korxha tha se në një aksident mes Golf 6 dhe KIA, kanë mbetur të lënduar pesë persona dhe se ka dëme të konsiderueshme materiale.

“Kemi marrë informatë për një aksident në fshatin Leshan, ka të bëjë mes dy automjeteve, një Golf 6 dhe një KIA, automjeti ka të bëjë me dëme të konsiderueshme materiale dhe me 5 persona të lënduar”, tha ai

Si pasojë e këtij aksidenti ishte shpejtësia e madhe dhe tejkalimi i veturës Golf 6.