Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm May 1, 2021

kurti-premton-rritjen-e-pages-minimale

Kurti premton rritjen e pagës minimale

0
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve, ka premtuar se pagën minimale në vend do ta bëjë 250 euro, duke thënë se...
oht-dhe-drejtoria-e-turizimit-ne-ulqin-nenshkruajne-marreveshje-bashkepunimi

OHT dhe Drejtoria e Turizimit në Ulqin nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

0
  Oda e Hotelerisë dhe Turizmit e Kosovës, ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me Organizatën Turistike në Ulqin. Në ditën hapjen e sezonit veror në këtë...
kercenon-akademiku-serb:-kushdo-qe-e-nenshkruan-njohjen-e-kosoves-do-te-vdese-para-se-te-thahet-boja

Kërcënon akademiku serb: Kushdo që e nënshkruan njohjen e Kosovës do të vdesë para...

0
E një kërcënim i tillë së fundmi ka ardhur nga akademiku dhe regjisori serb, Dusan Kovacevic. Siç shkruan ‘Sputnik‘, Kovacevic ka deklaruar se askush nuk...
shqiptaret-e-veriut-ndjehen-te-diskriminuar-nga-qeveria

Shqiptarët e veriut ndjehen të diskriminuar nga Qeveria

0
Ai me pagesë e ka edhe shtëpinë, në pamundësi për të shfrytëzuar tokën që e ka në veri të qytetit. Por, ndarja e 11 milionë...
vetura-elektrike-kia-dhe-ionity:-tarifa-me-te-uleta-per-klientet-ev6

Vetura elektrike Kia dhe Ionity: Tarifa më të ulëta për klientët EV6

0
Kryqëzimi i ri elektrik Kia EV6, i cili ka një diapazon maksimal prej 510 km (WLTP), do t’u ofrojë klientëve evropianë një rrjet të...
“me-jep-5-euro-te-blej-birra”,-gjykata-merr-vendim-per-djalin-qe-kercenoi-me-jete-nenen-e-tij

“Më jep 5 euro të blej birra”, Gjykata merr vendim për djalin që kërcënoi...

0
Gjykata Themelore në Ferizaj , ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit S.S. shtetas...
​aksident-ne-leshan-te-pejes,-pese-persona-te-lenduar

​Aksident në Leshan të Pejës, pesë persona të lënduar

0
Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Leshan të Pejës, ku kanë mbetur të lënduar 5 persona. Hetuesi policor i aksidenteve të trafikut në Komunën...
interi-e-dergon-crotonen-ne-serie-b

Interi e dërgon Crotonen në Serie B

0
Interi ka shënuar fitore me rezultat të pastër 0:2 ndaj Crotones në kuadër të javës së 34-të në Serie A. Eriksen dhe Hakimi realizuan golat...
real-madrid-–-osasuna,-formacionet-zyrtare

Real Madrid – Osasuna, formacionet zyrtare

0
Real Madridi do të ketë përballë Osasunan në kuadër të xhiros së 34-të të La Ligas. Real Madridi do të kërkojë të mbajë hapin në...
petkoviq-serish-viziton-kosoven

Petkoviq sërish viziton Kosovën

0
Media serbe Tanjug shkruan se kjo vizitë e tij po zhvillohet me rastin e festës së Pashkëve. Siç njoftoi kjo zyre, Petkoviq do të marrë...