Rama tregon se a do ketë sërish ministra nga Kosova në qeverinë e tij

195
rama-tregon-se-a-do-kete-serish-ministra-nga-kosova-ne-qeverine-e-tij

Ai është pyetur edhe nëse gjatë mandatit të tretë do të emërojë ministra nga Kosova siç kishte bërë në të kaluarën, shkruan Reporteri.net.

“Nuk është qëllim në vetvete”, tha Rama shkurt në Opinion të TV Klan.

Kujtojmë që Rama kishte emëruar dy kosovarë ministra të kabinetit të tij, Besa Shahinin dhe Gent Cakajn.