Kombëtarja e Kosovës mëson kundërshtaret në Kupën e Botës 2023

194
kombetarja-e-kosoves-meson-kundershtaret-ne-kupen-e-botes-2023

Kombëtarja e Kosovës në futboll në kategorinë e femrave ka mësuar kundërshtaret për ndeshjet parakualifikuese në Kupën e Botës 2023.

Në shtëpinë e UEFA-s në Nyon të Zvicrës u tërhiq shorti ku ‘Dardanet’ mësuan kundërshtaret.

 

Vashat kosovare në grup do ta kenë Kombëtaren e Shqipërisë.

Në Grupin F, si kundërshtarë Kosova do t’i ketë këto shtete: Norvegjia, Belgjika, Polonia, Armenia dhe Shqipëria.

Ndeshje te para priten të fillojnë nga muaji shtator i këtij viti.

The post Kombëtarja e Kosovës mëson kundërshtaret në Kupën e Botës 2023 appeared first on RahovecNET.