Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm April 30, 2021

bspk-me-5-kerkesa-per-te-drejtat-e-punetoreve

BSPK me 5 kërkesa për të drejtat e punëtorëve

0
  Shoqata  Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) në prag të Ditës Ndërkombëtare të Punës, 1 Maj, i’u ka adresuar për zgjidhje institucioneve...
​sogojeva-kerkon-perkrahje-per-sektorin-e-hotelerise-me-1-miliard-euro

​Sogojeva kërkon përkrahje për sektorin e hotelerisë me 1 miliard euro

0
  Pa pasur mbështetje nga shteti me mbi 1 miliard euro për sektorin e hotelerisë dhe turizmit, rrezikohen të mbyllen mijëra biznese të këtij sektori...
“te-vras-nese-nuk-e-shet-shtepine”,-6-muaj-paraburgim-ndaj-djali-qe-e-kercenoi-babane-ne-shtime

“Të vras nëse nuk e shet shtëpinë”, 6 muaj paraburgim ndaj djali që e...

0
Gjykata Themelore në Ferizaj e ka shpallur fajtor dhe i ka shqiptuar dënimin prej 180 ditësh burgim të pandehurit E.Q, i cili dyshohet se...
kthehet-ne-rigjykim-rasti-‘pronto’

Kthehet në rigjykim rasti ‘Pronto’

0
Gjykata Supreme e Kosovës e ka kthyer në rigjykim rastin ‘Pronto’. Gjykata e Apelit më 30 qershor 2020 pati ndryshuar pjesërisht aktgjykimin e shkallës së...
magjia-e-neymar-nuk-perfundon-ne-rrjete

Magjia e Neymar nuk përfundon në rrjetë

0
Se Neymar Junior është një magjistar me topin, kjo as nuk vihet në diskutim. Këtë më së miri e tregon edhe magjia e fundit në...
ola-e-perputhen,-publikon-foto-artistike-ku-shihet-pa-rroba

Ola e Përputhen, publikon foto artistike ku shihet pa rroba

0
Konkurrentja më e re në ”Për’puthen”, Gladiola Zeneleaj fitoi menjëherë vëmendjen e të gjithëve sapo hyri në program. Seksi, brune dhe me flokë të gjatë...
pasi-u-zine-e-grine,-tre-musketjeret-e-“per’puthen”-behen-serish-bashke

Pasi u zinë e grinë, tre musketjeret e “Për’puthen” bëhen sërish bashkë

0
Emisioni “Për’puthen” është aktualisht reallity show me shikueshmërinë më të lartë nga publiku shqiptar por jo vetëm. Duke qenë se emisioni ka në fokus dashurinë,...
nonpaper-shqetesim-dhe-panik-sipas-ritualit

Nonpaper shqetësim dhe panik sipas ritualit

0
Nganjëherë janë të çuditshme rrugët e lajmeve. Në shkurt 2019 bëri jehonë teksti i gazetës Frankfurter Rundschau, ku thuhej se ekzistonte një plan i...
abdixhiku-i-reagon-ashper-kurtit-per-dokumentet-e-dialogut:-po-e-ben-viktimen-kur-s’je-i-tille

Abdixhiku i reagon ashpër Kurtit për dokumentet e dialogut: Po e bën viktimën kur...

0
Abdixhiku në një postim në Facebook,  ka thënë se Kurti po e bën viktimën pa qenë fare i tillë. Kjo, sipas Abdixhikut është dobësi,...
kompania-gjermane-mund-te-sjell-nje-veture-me-te-shpejte-dhe-me-te-fuqishme-se-rimac-c-two

Kompania gjermane mund të sjell një veturë më të shpejtë dhe më të fuqishme...

0
Nëse njoftimet bëhen realitet, Rimac mund të humbasë titujt më të fortë dhe më të shpejtë në treg, të paktën kur bëhet fjalë për...