Fiat 500 i vogël ka të njëjtin tipar që shumica e pronarëve të telefonave inteligjentë e njohin

148
fiat-500-i-vogel-ka-te-njejtin-tipar-qe-shumica-e-pronareve-te-telefonave-inteligjente-e-njohin

Fiat 500 po përjeton një moment të mirë në tregun evropian. Shitjet po bëhen më të mira, dhe gjithashtu ka një model tërheqës elektrik.

Fiat 500 EV tërheq vëmendjen me pamjen tërheqëse, drejtimin shembullor, por edhe aksesorët e shumtë inteligjentë.

Një prej tyre është një tipar që shumica e pronarëve të telefonave inteligjent e njohin, veçanërisht ata që njihen për “ngrënien” e shpejtë të baterisë, transmeton Telegrafi.

Fiat ka vendosur të ofrojë të ashtuquajturën mënyra e kursimit të energjisë, një mënyrë e funksionimit në të cilën kursen konsumi i energjisë. Është e ngjashme me eko-funksionin, por dukshëm më konkrete.

Funksioni aktivizohet automatikisht kur diapazoni zvogëlohet në 50 km. Fuqia e makinës zvogëlohet në mënyrë drastike dhe shpejtësia maksimale është e kufizuar në 80 km / orë.

Fiat 500 përshkon 100 km në karikim për vetëm 5 minuta, ndërsa 80% e kapacitetit të baterisë karikohet në 35 minuta.

Sipas WLTP, diapazoni është 320 km.

Le të ju kujtojmë, bateria ka një kapacitet prej 42 kWh, motori elektrik ka një fuqi prej 87 kW, dhe më e mira që mund të bëjë është se shpejtësinë nga 0 në 100 km / h e arrin për 9 sekonda. /Njeshi/

The post Fiat 500 i vogël ka të njëjtin tipar që shumica e pronarëve të telefonave inteligjentë e njohin appeared first on Njeshi.