Marcelo mund të mungojë në ndeshjen e kthimit ndaj Chelsea

280
marcelo-mund-te-mungoje-ne-ndeshjen-e-kthimit-ndaj-chelsea

Real Madrid mund të jetë pa një nga mbrojtësit e tij më të mirë për një ndeshje gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve javën e ardhshme, sepse ai u zgjodh rastësisht për të punuar në një vendvotim gjatë zgjedhjeve lokale në Madrid.

Marcelo, i cili startoi në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Real Madrid kundër Chelsea të martën në Spanjë, u zgjodh rastësisht nga qeveria Spanjolle për të punuar në qendrat e votimit në 4 maj, kur do të ketë zgjedhje në Madrid, raporton El Mundo.

Të gjithë votuesit e regjistruar në Spanjë kanë të drejtë të zgjidhen rastësisht për të punuar në qendrat e votimit.

egjithëse Marcelo, ka lindur në Brazil, ai ka luajtur për Realin që nga viti 2007 dhe ka qenë një qytetar spanjoll për një dekadë.

El Mundo raportoi se Marcelo ishte “shumë i mërzitur nga fati i tij elektoral”.

The post Marcelo mund të mungojë në ndeshjen e kthimit ndaj Chelsea appeared first on RahovecNET.