AAK merr vendim për Albena Reshitajn

169
aak-merr-vendim-per-albena-reshitajn

Bali Muharremaj, kryetar i Suharekës, tha se në mbledhjen e kryesisë së kësaj partie në këtë komunë, u konstatua se të menduarit ndryshe është vlerë e demokracisë në AAK, shkruan Rahovec.net.

Këtë ai e bëri të ditur me anë të një postimi në Facebook.

Shkrimi i plotë:

Kryesia e AAK-së Dega në Suharekë sot mbajti takimin e radhës, ku është diskutuar për tema të ndryshme nacionale, e veqanarisht rreth qëndrimeve të deputetes znj.Albena Reshitaj.

Në bazë të diskutimeve konstatuam se të menduarit ndryshe është vlerë e demokracisë në Aleancen për Ardhmerinë e Kosovës.

Ne jemi bashkë dhe do të veprojmë në shërbim të qytetarëve. /Rahovec.net/