E shtunë, 18 Shtator, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 28 Prill, 2021

a-e-dini-sa-gra-i-kishte-afrim-muciqi?

A e dini sa gra i kishte Afrim Muçiqi?

0
Këngëtari i muzikës popullore ka berë rekord në këtë mes. Ai, ishte i martuar prej vitesh, më pas hyri në lidhje me aktoren dhe këngëtaren...
elvisi-vazhdon-te-hedhe-thumba-per-produksionin-e-“per’puthen”-dhe-arjan-konomin

Elvisi vazhdon të hedhë thumba për produksionin e “Për’puthen” dhe Arjan Konomin

0
Elvisi u largua nga “Për’puthen” mes një debati shumë të fortë pas një postimi që bëri kundër Antonelës. Ai pati një përplasje të ashpër me...
thirrje-per-bizneset-qe-te-aplikojne-per-subvencionim-te-pages-dhe-qirase

Thirrje për bizneset që të aplikojnë për subvencionim të pagës dhe qirasë

0
  Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) u ka bërë thirrje bizneseve që të aplikojnë për subvencionim të pagës së punëtorëve, subvencionim të pagesës së qirasë...
dita-nderkombetare-e-sigurise-dhe-shendetit-ne-pune

Dita ndërkombëtare e sigurisë dhe shëndetit në punë

0
  28 prilli është Dita botërore e sigurisë dhe shëndetit në punë. Çdo vit në këtë ditë mbahen aktivitete dhe fushata ndërgjegjësimi me qëllim përqendrimin e...
bahtiri-thote-se-lvv-ka-plan-per-veriun-e-kosoves,-refuzon-skenaret-e-permendur-ne-“non-paper”

Bahtiri thotë se LVV ka plan për veriun e Kosovës, refuzon skenarët e përmendur...

0
“Nuk do të kemi debat për ndarjen e Kosovës. Kosova nuk është vetëm e të gjallëve që jetojnë sot por edhe e atyre që...
kurti-uron-ramen:-kosova-dhe-shqiperia-nuk-munden-pa-njera-tjetren

Kurti uron Ramën: Kosova dhe Shqipëria nuk munden pa njëra-tjetrën

0
Përmes një statusi në Facebook, Kurti ka përgëzuar Ramën për rezultatet e arritura ndërsa ka kërkuar që të shtojnë bashkëveprimin në të gjithë sektorët,...
sulmoi-dy-police,-kosovari-nuk-debohet-nga-zvicra-pasi-“e-shpeton”-inteligjenca-e-ulet

Sulmoi dy policë, kosovari nuk dëbohet nga Zvicra pasi “e shpëton” inteligjenca e ulët

0
Një 30-vjeçar me shtetësi kosovare duhej të përgjigjej për sulmin e kryer ndaj dy policëve në Bazel. Gjykata Penale e Bazelit, duke konsideruar atë...
arrestohen-disa-te-dyshuar-per-terrorizem

Arrestohen disa të dyshuar për terrorizëm

0
Policia dhe shërbimet sekrete daneze kanë arrestuar gjashtë të dyshuar për terrorizëm gjatë bastisjeve në zonat metropolitane të Aarhus dhe Kopenhagës, njoftoi policia e...
ballkani-publikon-video-se-si-nga-stafi-llapit-e-godasin-me-grusht-futbollistin:-“turpi-ju-mbulofte”

Ballkani publikon video se si nga stafi Llapit e godasin me grusht futbollistin: “Turpi...

0
Sfida mes Ballkanit dhe Llapit ka përfunduar mes polemikave dhe me tre kartonë të kuq. Si në pjesën e parë, ashtu edhe në atë të...
tifozet-e-ballkanit:-“xhamadani-vija-vija,-batatina-pa-tri-pike-shkon-te-shpija”

Tifozët e Ballkanit: “Xhamadani vija vija, Batatina pa tri pikë shkon te shpija”

0
Sfida mes Ballkanit dhe Llapit ka përfunduar mes polemikave dhe me tre kartonë të kuq. Vendasit arritën një fitore të madhe, 1-0, duke bërë një...