Napoli fiton si mysafir i Torinos

182
napoli-fiton-si-mysafir-i-torinos

Napoli ka realizuar fitore si mysafir i Torinos me rezultat 0:2 në kuadër të xhiros së 23-të të Serie A-së.

Dy golat e shpejtë nga Tiemou Bakayoko në të 11-tën de Victor Osmihen në të 13-tën mjaftuan që Napoli të ikën nga veriu i Italisë me tri pikë.

Pas këtij triumfi, ky klub ngjitet në pozitën e tretë të ligës elitare italiane me 66 pikë, aq sa ka Juventusi dhe Milani poshtë tyre.

Në anën tjetër, Torino mbetet në kuotën e 31 pikëve në pozitën e 16-të.

The post Napoli fiton si mysafir i Torinos appeared first on RahovecNET.