Formacioni i javës në La Liga

251
formacioni-i-javes-ne-la-liga

Barcelona dhe Sevilla arritën me sukses të mposhtin kundërshtarët e tyre për të vazhduar garën për titullin e kampionit.

Barça mposhti Villarealin ndërsa Sevilla fitoi ndaj Granadës, që të dy skuadrat fituan me rezultat 2-1.

Kurse dy skuadrat nga Madridi dështuan të marrin pikë të plota në ndeshjet e fundit.

Atletico Madrid u mposht nga Athletic Billbao, ndërsa rivali i tyre lokal, Real Madrid u ndal me barazim nga Real Betis.

WhoScored ka publikuar formacionin e javës në La Liga.

Ja formacioni:

The post Formacioni i javës në La Liga appeared first on RahovecNET.