Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm April 27, 2021

afrona-dika-nuk-harron-ta-uroje-taren-per-ditelindje

Afrona Dika nuk harron ta urojë Tarën për ditëlindje

0
Tara Muharremi sot feston ditëlindjen. Vajza e Bleros nga martesa e parë me Teuta Krasniqin mbush 11 vjet. Përveç urimeve të nënës e babait, asaj i...
kallashi-ha-plumba-per-iftar

Kallashi ha plumba për Iftar

0
Siç është bërë e ditur para pak ditësh, vallëtarja Donjeta Kosumi, e njohur si “Kallashi”, po axhëron. Ky nuk është viti i parë që bukuroshja...
thaci-i-shkruan-rames-leter-emocionuese-nga-haga:-sot,-per-shqiperine-kam-mall,-nostalgji…

Thaçi i shkruan Ramës letër emocionuese nga Haga: Sot, për Shqipërinë kam mall, nostalgji…

0
Thaçi në letrën e tij, të cilën e ka publikuar Edi Rama,  e ka uruar këtë të fundit për fitoren e arritur në zgjedhje,...
gorani-per-heshtjen-e-qeverise-per-dialogun:-ose-s’duan-te-merren-fare,-ose-do-te-bejne-marreveshje-pa-na-tregu

Gorani për heshtjen e Qeverisë për dialogun: Ose s’duan të merren fare, ose do...

0
“Këto lojna natyrisht që bohen dhe janë të nevojshme. Mirëpo nevoja është me kornizu fushë-lojën. Ki me shku në Bruksel me folë për qito...
aprovohet-financimi-komunal-per-vitin-2022

Aprovohet financimi komunal për vitin 2022

0
  Nën udhëheqjen e ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati është mbajtur sot takimi i radhës i Komisionit të Granteve, ku u diskutua...
109-zyrtare-publike-nuk-e-deklarojne-pasurine

109 zyrtarë publikë nuk e deklarojnë pasurinë

0
  Nga gjithsej 4892 zyrtarë të lartë publikë, 4783 zyrtarë kanë bërë deklarimin e pasurisë në përputhje me Ligjin për Deklarimin e Pasurisë. Kështu ka...
mbyllet-per-publikun-seanca-ne-rastin-ku-gani-geci-po-akuzohet-per-vrasjen-e-ruzhdi-shaqirit

Mbyllet për publikun seanca në rastin ku Gani Geci po akuzohet për vrasjen e...

0
Në rigjykimin për rastin ku Gani Geci po akuzohet për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit, që kishte ndodhur më 4 gusht të vitit 2014, në...
ndalohet-vetura-ne-rrugen-“bill-klinton”,-21-vjecarit-i-gjendet-arme-e-municion

Ndalohet vetura në rrugën “Bill Klinton”, 21-vjeçarit i gjendet armë e municion

0
Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht zyrtarët e Njësitit për Reagim të Shpejtë, sot rreth orës 11:00, kanë ndaluar një veturë të tipit Porsche,...
‘kurdisjet’-e-mundshme-ne-futbollin-e-kosoves,-federata-e-futbollit-flet-per-to

‘Kurdisjet’ e mundshme në futbollin e Kosovës, Federata e Futbollit flet për to

0
Në mbledhjen e radhës të mbajtur sot të Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit janë diskutuar çështje të ndryshme. Ndër to, u diskutua edhe rreth...
formacioni-i-javes-ne-la-liga

Formacioni i javës në La Liga

0
Barcelona dhe Sevilla arritën me sukses të mposhtin kundërshtarët e tyre për të vazhduar garën për titullin e kampionit. Barça mposhti Villarealin ndërsa Sevilla fitoi...