FIFA e kujton momentin kur Messi “ia humb topin” Behramit

148
fifa-e-kujton-momentin-kur-messi-“ia-humb-topin”-behramit

Valon Behrami është futbollisti kosovar që është përballur me më së shumti yje të futbollit, përfshirë këtu edhe Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin.

E futbollisti aktual i Genoas në të kaluarën kishte hasur në vështirësi të mëdha kur përballë e kishte gjashtë herë fituesin e Topit të Artë.

Në fakt, 36 vjeçari kosovar, i cili e përfaqësonte Zvicrën, ishte ballafaquar me yllin e Barcelonës në ndeshjen e së tetës së finales ndërmjet Argjentinës dhe Zvicrës në “Arena de Sao Paulo” më 1 korrik të vitit 2014 në Sao Paulo të Brazilit.

FIFA është rikthyer prapa në kohë duke e kujtuar një driblim të Messit, i cili e kalon me lehtësi edhe futbollistin shkatërrues kosovar.

“Ai duket të jetë aty, por…”, ka shkruar FIFA në llogarinë e saj zyrtare të Botërorit në rrjetin social “Instagram”, duke e krahasuar Messin me një rrufe.

The post FIFA e kujton momentin kur Messi “ia humb topin” Behramit appeared first on RahovecNET.