Wednesday, May 31, 2023

Arkivat Përditshëm April 26, 2021

gezimja-sjelle-foton-me-te-bukur-me-vjehrren-e-kunaten-sonte

Gëzimja sjellë foton më të bukur me vjehrrën e kunatën sonte

0
Riola Hamza sot është fejuar. Vajza hastret e Remzie Osmanit i ka dhënë fund beqarisë. Ajo organizoi një festë të vogël por të bukur, kryesisht me...
vajza-e-gjystes-reklamon-vithet,-por-dicka-tjeter-mori-vemendje

Vajza e Gjystes reklamon vithet, por diçka tjetër mori vëmendje

0
Rosana Vulaj, është bukuroshja e këngëtares Gjyste Vulaj. Rosana është vajza e vetme e këngëtares ku ka një ngjashmëri të madhe më nënë e saj. Zeshkania...
​konjufca-takim-virtual-me-sobotka

​Konjufca takim virtual me Sobotka

0
Konjufca tha se legjislatura e re do të garantojë më shumë stabilitet politik dhe institucional, efikasitet në punën legjislative të Kuvendit, por edhe më...
konjufca-ia-terheq-verejtjen-deputetit-te-pdk-se:-mund-te-ta-nderpres-fjalen

Konjufca ia tërheq vërejtjen deputetit të PDK-së: Mund të ta ndërpres fjalën

0
Nura përmendi Dushan Mugoshën e Miladin Popoviqin, dy delegatët jugosllavë që ndihmonin në bashkimin e grupeve komuniste të kohës, duke e krahasuar me këtë...
policia-me-aksion-ne-trafik,-konfiskohen-nente-skuter

Policia me aksion në trafik, konfiskohen nëntë skuter

0
Policia e Kosovës në Prishtinë, respektivisht njësia rajonale e trafikut rrugor ka ngritur shqetësime në lidhej me masat që duhet të ndërmerren me qëllim...
fifa-e-kujton-momentin-kur-messi-“ia-humb-topin”-behramit

FIFA e kujton momentin kur Messi “ia humb topin” Behramit

0
Valon Behrami është futbollisti kosovar që është përballur me më së shumti yje të futbollit, përfshirë këtu edhe Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin. E futbollisti...
lama:-pjesemarrja-e-vetevendosjes-ne-zgjedhjet-ne-shqiperi-eshte-nderhyrje

Lama: Pjesëmarrja e Vetëvendosjes në zgjedhjet në Shqipëri është ndërhyrje

0
Lama tha se ata që marrin shtetësinë shqiptare nuk iu mohohet e drejta e votës, për shkak se është një e drejtë Kushtetuese. Ajo në...
tahiri:-albin-kurti-mashtroi-me-vaksinat-–-premtoi-se-brenda-vitit-do-vaksinoj-60%-te-qytetareve

Tahiri: Albin Kurti mashtroi me vaksinat – premtoi se brenda vitit do vaksinoj 60%...

0
Tahiri tha se qeveria aktuale nuk ka bërë asnjë hap konkret për të siguruar vaksina aq të nevojshme për të shpëtuar jetën e qytetarëve,...
shkarkohet-kryeshefi-i-“trafikut-urban”,-thote-se-bordi-qe-e-largoi-eshte-i-jashteligjshem

Shkarkohet kryeshefi i “Trafikut Urban”, thotë se Bordi që e largoi është i jashtëligjshëm

0
  Është shkarkuar kryeshefi i ndërmarrjes publike lokale “Trafiku Urban”, Lulzim Rexhepaj. Rexhepaj për portalin Gazeta Press.tv tha se Komisioni i Aksionarëve të Komunës së Prishtinës...
borell:-raundi-i-radhes-i-dialogut-me-11-maj-ne-bruksel

Borell: Raundi i radhës i dialogut më 11 maj në Bruksel

0
“Kemi folur për dialogun. Kam thënë dhe e kam vlerësuar përkushtimin e presidentit Vuçiq ndaj dialogut dhe e inkurajoj të vazhdojë me këtë qasje...