Zhgënjen përsëri Arsenali, rrezikon seriozisht pjesëmarrjen në Champions League

192
zhgenjen-perseri-arsenali,-rrezikon-seriozisht-pjesemarrjen-ne-champions-league

Skuadra e Arsenal ka zhgënjyer serish pas humbjes në shtëpi nga Everton me rezultat minimal 0-1.

Për epërsinë e Evertonit u përkujdes lojtari i Arsenalit, Bernd Leno, i cili shënoi autogol.

Me këtë humbje, Arsenal renditet në vendin e nëntë duke arritur që të grumbulloj 46 pikë nga 33 ndeshje dhe ka nëntë pikë më pak se vendi që i siguron një biletë në Europa League apo në Champions League.

Kurse Everton me këtë fitore rrit gjasat që ta siguroj një vend që i dërgon në garat europiane.

The post Zhgënjen përsëri Arsenali, rrezikon seriozisht pjesëmarrjen në Champions League appeared first on RahovecNET.