Chelsea e nxjerr në shitje, dy skuadra angleze e duan Abrahamin

188
chelsea-e-nxjerr-ne-shitje,-dy-skuadra-angleze-e-duan-abrahamin

Tammy Abraham ishte sulmuesi kryesor i Chelseat derisa në krye të skuadrës ishte trajneri Frank Lampard.

Por me largimin e trajnerit anglez gjëra kanë ndryshuar për të keq për sulmuesin shtatlartë.

Ardhja e trajnerit gjerman Thomas Tuchel nuk i ka pëlqyer fare Abrahamit, i cili tanimë nuk po ka hapësira të shumta në formacion.

Tuchel nuk e pëlqen lojtarin dhe në Angli është raportuar se Chelsea e ka nxjerr në shitje atë.

23-vjeçari është duke u kërkuar nga Leicester City dhe West Ham United, derisa Chelsea synon të përfitojë 40 milionë euro nga shitja e tij.

Abraham këtë edicion ka zhvilluar 30 ndeshje me ‘The Blues’, ku ka shënuar 12 gola dhe ka gjashtë asistime.

Që nga ardhja e trajnerit gjerman Thomas Tuchel, Abraham ka luajtur vetëm në gjashtë ndeshje ku ka shënuar katër gola dhe që të gjithë në kuadër të FA Cup.

The post Chelsea e nxjerr në shitje, dy skuadra angleze e duan Abrahamin appeared first on RahovecNET.