Tuesday, March 28, 2023
Ballina AUTO & TECH BMW si Maybach: Mbërrin Seria 7 me dy ngjyra luksoze

BMW si Maybach: Mbërrin Seria 7 me dy ngjyra luksoze

173
bmw-si-maybach:-mberrin-seria-7-me-dy-ngjyra-luksoze

Prodhuesi bavarez ekspozoi një version special të Serisë 7 me një trup dyngjyrësh në Motor Show Shanghai.

Në shikim të parë, kjo BMW të kujton Mercedes-Maybach S-Class, veçanërisht kur bëhet fjalë për zgjedhjen e nuancave për trupin me dy ngjyra.

Fotoja e brendshme zbulon se është një variant jashtëzakonisht luksoz i Serisë 7.

Si mund të mos ishte, kur bazohet në modelin BMW M760Li xDrive me një bosht të zgjatur dhe një motor të fuqishëm.

Nën kapak është një motor 6.0-litër V12 me 600 kuaj fuqi dhe 850 Nm.

Kjo BMW do të jetë privilegji i të paktëve, duke qenë se është planifikuar prodhimi i vetëm 25 njësive, të cilat do t’u ofrohen ekskluzivisht klientëve në Kinë.

Informacioni në lidhje me datën e fillimit të shitjes dhe çmimin e makinës është sekret, tani për tani. /Njeshi/

The post BMW si Maybach: Mbërrin Seria 7 me dy ngjyra luksoze appeared first on Njeshi.