Wednesday, May 31, 2023

Arkivat Përditshëm April 23, 2021

dallaveret-me-vota,-caktohet-masa-e-arrestit-shtepiak-ndaj-kryetarit-te-komunes-se-kllokotit

Dallaveret me vota, caktohet masa e arrestit shtëpiak ndaj kryetarit të Komunës së Kllokotit

0
Aktvendimi i Gjykatës Themelore në Prishtinë, i datës 08.04.2021, për kryetarin e Komunës së Kllokotit,  Bozhidar Dejanoviq është ndryshuar. Atij i është ndërprerë masa e...
“a-i-le-celesat-ne-kerr-ti?”,-gjykata-e-denon-me-burgim-pejanin-qe-i-vidhte-veturat

“A i le çelësat në kerr ti?”, gjykata e dënon me burgim pejanin që...

0
Gjykata Themelore në Pejë e ka dënuar më 1 vit burgim me kusht, Valon Loxhën, i cili ka pranuar fajësinë për dy vepra penale...
chelsea-e-nxjerr-ne-shitje,-dy-skuadra-angleze-e-duan-abrahamin

Chelsea e nxjerr në shitje, dy skuadra angleze e duan Abrahamin

0
Tammy Abraham ishte sulmuesi kryesor i Chelseat derisa në krye të skuadrës ishte trajneri Frank Lampard. Por me largimin e trajnerit anglez gjëra kanë ndryshuar...
pacolli:-per-3-jave-mund-t`i-sjell-1-milion-vaksina

Pacolli: Për 3 javë mund t`i sjell 1 milion vaksina

0
Pacolli thotë se është i gatshëm që të ndihmojë qeverinë e Kosovës dhe Ministrinë e Shëndetësisë përmes kontakteve të tij që brenda një muaji...
konjufca-shprehet-mirenjohes-per-ndihmen-qe-ka-dhene-eulex-i-ne-konsolidimin-e-sistemit-te-drejtesise

Konjufca shprehet mirënjohës për ndihmën që ka dhënë EULEX-i në konsolidimin e sistemit të...

0
Shefi i EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark uroi kryekuvendarin Konjufca për detyrën e të parit të Kuvendit, duke e përgëzuar njëkohësisht për konstituimin e suksesshëm të...
loredana-eksperimenton-serish-me-dukjen

Loredana eksperimenton sërish me dukjen

0
Loredana ka ndryshuar sërish dukjen. Loredana Zefi është rep-artiste shumë e suksesshme, e cila po bën bujë edhe jashtë trojeve shqiptare. Kohën e fundit, reperja më...
publikohen-mesazhet-e-fundit-te-vali-corleones-para-se-te-arrestohet-nga-policia-e-kosoves

Publikohen mesazhet e fundit të Vali Corleones para se të arrestohet nga Policia e...

0
King Vali Carleone është arrestuar disa javë më parë nga Policia e Kosovës. Por, duket se personi më i komentuar në Kosovë ka një storie...
analistet-thone-se-kurti-nuk-ka-rruge-tjeter-pervec-takimit-me-vuciqin

Analistët thonë se Kurti nuk ka rrugë tjetër përveç takimit me Vuçiqin

0
Duke pasur parasysh se Kurti ka bërë të ditur se dialogu me Serbinë nuk është prioritet i qeverisjes së tij, analistët vlerësojnë ai duhet...
ambasadori-kosnett-e-komandanti-rama-flasin-me-zyrtaren-e-pengatonit-per-planin-e-transformimit-te-fsk-se

Ambasadori Kosnett e Komandanti Rama flasin me zyrtaren e Pengatonit për planin e transformimit...

0
Ky diskutim kishte temë kryesore, çështjen e transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, në një forcë të ndërveprueshme me SHBA dhe NATO-n, njofton...
bmw-si-maybach:-mberrin-seria-7-me-dy-ngjyra-luksoze

BMW si Maybach: Mbërrin Seria 7 me dy ngjyra luksoze

0
Prodhuesi bavarez ekspozoi një version special të Serisë 7 me një trup dyngjyrësh në Motor Show Shanghai. Në shikim të parë, kjo BMW të kujton...