Ndaloj krijimin e Superligës, UEFA ka një shpërblim për Anglinë

374
ndaloj-krijimin-e-superliges,-uefa-ka-nje-shperblim-per-angline

Federata e Futbollit të Anglisë ishte një ndër arsyet kryesore për dështimin e krijimit të Superligës Evropiane.

Në lidhje më këtë veprim të Anglisë, UEFA ka vendosur t’i japë një shpërblim si shenjë falënderimi.

Stadiumi ‘Wembley’ po të mirëpres më shumë ndeshje të Kampionatit Evropian.

Sipas raportimeve të ‘The Telegraph’, thuhet se shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë janë shumë të kënaqur me kryetarin e federatës angleze.

UEFA është duke vlerësuar lartë punën e tij dhe për këtë arsye Anglia do të organizojë më shumë ndeshje të Kampionatit Evropian.

The post Ndaloj krijimin e Superligës, UEFA ka një shpërblim për Anglinë appeared first on RahovecNET.