Hoxhaj: Vjosa Osmani është e varur politikisht nga Albin Kurti

193
hoxhaj:-vjosa-osmani-eshte-e-varur-politikisht-nga-albin-kurti

Hoxhaj në Rubikon me Adriatik Kelmendin, tha se kjo madje ishte njëra ndër aryset pse PDK-ja mori vendim të mos mbështeste zgjedhjen e saj për presidente, njofton Klan Kosova.

”Nuk ka qenë qëndrim i imi personal”.

”Nuk ka qenë qasje personale në raport me Vjosa Osmanin. Ka qenë vendim në përputhje me partinë e brendshme”.

”Kemi diskutuar në këshill drejtues të PDK-së e më pas edhe në Kryesi të PDK-së. Ne e shohim dhe e kemi parë Vjosa Osmanin si të varur politikisht nga Albin Kurti”.

Pse e varur nga Kurti?

”Pse është e varur nga Albin Kurti – mendoj se e ka treguar edhe pas zgjedhjeve”.