Golfi i prodhuar para 26 vitesh dhe që ka kaluar një milion kilometra, tregon fuqinë e frikshme në autostradën gjermane

212
golfi-i-prodhuar-para-26-vitesh-dhe-qe-ka-kaluar-nje-milion-kilometra,-tregon-fuqine-e-frikshme-ne-autostraden-gjermane

Një Volkswagen Golf 26-vjeçar nuk është një makinë veçanërisht interesante, veçanërisht kur ai ka filluar të “mbetet pa bojë” dhe timoni duket “sikur është përtypur nga minjtë”.

Sidoqoftë, ekzistojnë dy arsye të rëndësishme përse po sjellim në vëmendjen tuaj këtë makinë me dy dyer Mk3.

Siç bëhet e ditur, ai tanimë ka të kaluara 1,100,000 kilometra, por që ende është në gjendje të mirë.

Dhe për të parë se në çfarë gjendje është, dikush ka vendosur që ta “testojë” atë në pjesët e pakufizuara të Autobahnit në Gjermani.

Pra, bëhet fjalë për testimin e një Golf të prodhuar në vitin 1995 me motorin e tij 1.9 litërsh SDI me naftë me 64 kuaj fuqi. /Njeshi/

The post Golfi i prodhuar para 26 vitesh dhe që ka kaluar një milion kilometra, tregon fuqinë e frikshme në autostradën gjermane appeared first on Njeshi.