E premte, 30 Korrik, 2021
Reklama

Arkivat Përditshëm 21 Prill, 2021

qeveria-kurti-emeron-anetaret-e-rinj-te-bordit-te-telekomit

Qeveria Kurti emëron anëtarët e rinj të Bordit të Telekomit

0
Në mbledhjen e mbajtur sot, janë emëruar pesë anëtarë të Bordit dhe Kryesuesi i tij, shkruan Rahovec.net. Këta janë emrat e të emëruarve: Shpëtim Dobra –...
miratohet-korniza-afatmesme-e-shpenzimeve-te-kuvendit-te-kosoves-2022-2024

Miratohet Korniza afatmesme e shpenzimeve të Kuvendit të Kosovës 2022-2024

0
Kjo sipas tij ndodh për faktin se ish-deputetët e legjislaturës së shtatë që nuk janë rizgjedhur, do të marrin pagë nga Kuvendi i Kosovës...
apple-prezantoi-nje-imac-me-te-holle-me-cip-m1-dhe-ngjyra-te-ndritshme

Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme

0
Koha ishte shumë e mirë në Kalifornia dhe dielli po shkëlqente, pak para se Apple të dilte jashtë dhe të na paraqiste me ofertën...
hyseni:-qeveria-kurti-e-la-kosoven-ne-plan-te-dyte-duke-u-marre-me-shqiperine

Hyseni: Qeveria Kurti e la Kosovën në plan të dytë duke u marrë me...

0
Anëtari i kryesisë së PSD-së, Zgjim Hyseni, në një intervistë për Ekonomia Online tha se Qeveria do të shkojë në dialog pa asnjë kusht,...
qeveria-konfirmon-udhetimin-e-kurtit-per-ne-bruksel,-por-mohon-se-do-takohet-me-vuciqin

Qeveria konfirmon udhëtimin e Kurtit për në Bruksel, por mohon se do takohet me...

0
Ani pse u raportua se do të takohet edhe me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq, një gjë e tillë nuk pritet të ndodhë. Derisa ende...
policia-dhe-auv-i-ne-aksion,-paralajmerohet-mbyllja-e-bizneseve-qe-nuk-i-respektojne-masat

Policia dhe AUV-i në aksion, paralajmërohet mbyllja e bizneseve që nuk i respektojnë masat

0
Policia e Kosovës dhe inspektorët sanitarë të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë kanë mbyllur 3 lokale që nuk kanë respektuar masat anti-Covid dhe kanë...
shperthim-ne-hajvali,-policia-jep-detaje

Shpërthim në Hajvali, policia jep detaje

0
Mbrëmë në Hajvali të Prishtinës ka ndodhur një shpërthim, ndërsa ekzaminimet dhe këqyrja e vendit të ngjarjes po vazhdon edhe sot. Rasti është cilësuar si...
pas-klubeve-angleze,-edhe-interi-e-braktis-superligen-evropiane

Pas klubeve angleze, edhe Interi e braktis Superligën Evropiane

0
Interi ka vendosur të tërhiqet nga Superliga Evropiane, duke i ndjekur hapat e gjashtë klubeve angleze që u tërhoqën në orët e vona të...
andi-e-melisa-nuk-e-fshihen-me-lidhjen-e-tyre

Andi e Melisa nuk e fshihen më lidhjen e tyre

0
Që një kohë të gjatë në media roze është përfolur për një lidhje në mes Melisës dhe Andin. Dyshja ishin pjesë e emisionit të dashurisë,...
majlinda-zeka-le-pa-fjale-percjellesit-me-paraqitjen-e-fundit

Majlinda Zeka lë pa fjalë përcjellësit me paraqitjen e fundit

0
Majlinda Zeka është një emër që përfolët shumë herë në mediet rozë, shkak kjo ndarja nga reperi i njohur shqiptar, Majk. Çdo paraqitje e Majlindës...