E lëshuan veturën në autopilot, dy persona humbin jetën në Tesla

235
e-leshuan-veturen-ne-autopilot,-dy-persona-humbin-jeten-ne-tesla

Dy persona humbën jetën në Texas, teksa udhëtonin me një veture Tesla, pas një aksident ku policia thotë se asnjë prej viktimave nuk ndodhej në ulësen e shoferit.

Vetura po ecte me shpejtësi maksimale në Houston kur doli nga rruga dhe u përplas me një pemë, për të shpërthyer më pas në flakë.

 

 

Kur policia mbërriti në vendngjarje një nga viktimat ishte ulur në vendin e pasagjerit, ndërsa tjetri mbrapa duke lënë të dyshohet se vetura ishte në versionin e autopilotit.

Tesla ka kohë që ka lansuar veturat vetëvozitëse dhe po punon shumë në zhvillimin e tyre, por ka pasur raportime edhe për aksidente./Njeshi/

The post E lëshuan veturën në autopilot, dy persona humbin jetën në Tesla appeared first on Njeshi.