COPE: Përfundon takimi i 12 klubeve, vetëm Man City largohet nga Superliga

172
cope:-perfundon-takimi-i-12-klubeve,-vetem-man-city-largohet-nga-superliga

Gjatë orëve të fundit është mbajtur takimi i 12 klubeve themeluese të Superligës, ku është njoftuar se vetëm Manchester City është larguar nga kjo garë.

Edhe pse pati disa raportime se klube të ndryshme sikurse Barcelona, Chelsea dhe Atletico Madrid janë larguar nga Superliga, një gjë e tillë nuk duket të ketë ndodhur.

Manchester City është klubi i vetëm që ka dhënë dorëheqje për t’u larguar nga kjo garë, sipas gazetës spanjolle COPE.

COPE gjithashtu njofton se Chelsea nuk ka thënë se do të largohet, thjeshtë ka shprehur dyshime mbi këtë Superligë.

The post COPE: Përfundon takimi i 12 klubeve, vetëm Man City largohet nga Superliga appeared first on RahovecNET.