Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm April 21, 2021

haradinaj-merr-pjesë-në-konstituimin-e-kryesisë-së-re-të-aleancës-në-pejë

Haradinaj merr pjesë në konstituimin e Kryesisë së re të Aleancës në Pejë

0
Haradinaj përmes një njoftimi në rrjetin social Facebook, ka treguar se ka takuar njerëz të përkushtuar dhe energjikë, që e dojnë Pejën dhe janë...
kurti-e-vuciq-pritet-te-takohen-muajin-e-ardhshem-ne-bruksel

Kurti e Vuçiq pritet të takohen muajin e ardhshëm në Bruksel

0
Kështu të paktën ka thënë Xheraqina Tuhina, korrespodente nga Brukseli me anë të një postimi në Tëitter, shkruan Rahovec.net. Ajo ka thënë se javën e...
ndarja-e-beri-me-te-forte,-tea-vjen-me-ndryshim-drastik-ne-pamje

Ndarja e bëri më të fortë, Tea vjen me ndryshim drastik në pamje

0
Tea Trifoni nuk po e përjeton rëndë periudhën e ndarjes. Ajo po vazhdon të shfaqet mjaftë e lumtur krahë personave të dashur. Mbase kjo kohë e...
bleona-qerreti:-nuk-kam-“ushtri-me-dashnor”-por…

Bleona Qerreti: Nuk kam “ushtri me dashnor” por…

0
Një libër për të pathënat dhe jetën sekrete të këngëtares Bleona Qeretit në Shqipëri dhe më pas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pritet...
kurz:-pa-marreveshje-me-kosoven,-serbia-s’mund-te-hyje-ne-be

Kurz: Pa marrëveshje me Kosovën, Serbia s’mund të hyjë në BE

0
Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz i ka thënë mediumit serb,”Kurir” se Serbia duhet të jetë e vetëdijshme se nuk do të pranohet në Bashkimin...
ne-shtetin-qe-po-i-prin-vaksinimit-dalin-rezultate-inkurajuese-te-vaksines-se-“pfizerit”

Në shtetin që po i prin vaksinimit dalin rezultate inkurajuese të vaksinës së “Pfizerit”

0
Rezultatet preliminare që janë publikuar nga Organizata Shëndetësore në Maccabi, tregojnë se vetëm njëzet qytetarë nga 128,600 që kanë marrë dy dozat të vaksinave,...
gjykimi-ndaj-policeve-te-akuzuar-per-krim-te-organizuar-dhe-korrupsion,-deklarojne-deshmitaret

Gjykimi ndaj policëve të akuzuar për krim të organizuar dhe korrupsion, deklarojnë dëshmitarët

0
Tre dëshmitarët Veli Beqiri, Sllagjan Jovanoviq dhe Vlladan Gjurgjeviq janë dëgjuar në gjykimin ndaj tre zyrtarëve policor, Ana Vasoviq-Baraq, Veroljub Dimitrijeviq dhe Izet Uskoviq,...
arrestohet-polici-i-gjilanit,-dyshohet-se-kreu-marredhenie-seksuale-me-nje-te-mitur

Arrestohet polici i Gjilanit, dyshohet se kreu marrëdhënie seksuale me një të mitur

0
Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht Departamenti i Hetimeve ditë më herët kishte pranuar një informacion sipas të cilit dyshohej se një zyrtar policor (i...
llapi-eliminon-prishtinen,-kualifikohet-ne-finale-te-kupes-se-kosoves

Llapi eliminon Prishtinën, kualifikohet në finale të Kupës së Kosovës

0
KF Llapi ka arritur që të eliminojë Prishtinën në gjysëmfinalen e Kupës së Kosovës, pasi ka fituar me rezultat të përgjithshëm 5 – 4. Skuadra...
zyrtare:-rikthehet-ronaldo

Zyrtare: Rikthehet Ronaldo

0
Cristiano Ronaldo do të rikthehet në fushë për Juventusit në takimin e sotëm kundër Parmës në Serie A, por mbrojtësi Merih Demiral do të...