Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm April 20, 2021

zemaj-tallet-me-deklaratat-e-gervalles-per-vaksinat:-ajo-s’e-di-as-per-cka-po-flitet

Zemaj tallet me deklaratat e Gërvallës për vaksinat: Ajo s’e di as për çka...

0
Kjo është demantuar nga vetë ministri, i cili kishte bërë thirrje që Prokuroria të veprojë ndaj atyre që dëmtojnë një proces kaq jetik për...
ish-keshilltari-i-thacit:-kurti-meriton-perkrahjen-e-spektrit-politik-nese-mund-ta-refuzoje-themelimin-e-asociacionit

Ish-këshilltari i Thaçit: Kurti meriton përkrahjen e spektrit politik nëse mund ta refuzojë themelimin...

0
Çollaku në Rubikon tha sovraniteti ynë shtetëror asnjëherë nuk janë prekur nga Marrëveshja e Brukselit e vitit 2013, njofton Klan Kosova. “Sikur të kishte shkuar...
skysports-njofton-se-alaba-do-te-bashkohet-me-real-madridin

SkySports njofton se Alaba do të bashkohet me Real Madridin

0
Sipas gazetarit të SkySports, Max Bielefeld, David Alaba veçse ka arritur kontratë 5 vjeçare me klubin e Real Madrid. Bielefeld raporton se Alaba ka pranuar...
audi-i-ben-konkurrence-maybach-ut

Audi i bën konkurrencë Maybach-ut

0
Për kthimin e emrit prestigjioz, flitet prej vitesh. Mercedes ka Maybach dhe Audi duhet ta kthejë Horch së shpejti në skenë. Siç e kemi njoftuar tashmë,...
hajdari:-pandemia-shkaktoi-renien-e-te-hyrave-ne-turizem-me-91%

Hajdari: Pandemia shkaktoi rënien e të hyrave në turizëm me 91%

0
  Unioni i Turizmit të Kosovës në bashkëpunim me Ministrinë e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, ka publikuar sot hulumtimin mbi ndikimin e pandemisë COVID-19 në...
qeverise-i-kerkohet-qe-te-filloje-hartimin-e-nje-strategjie-nacionale-te-zhvillimit-ekonomik

Qeverisë i kërkohet që të fillojë hartimin e një strategjie nacionale të zhvillimit ekonomik

0
  Oda Ekonomike Amerikane e Kosovës (OEAK) kërkon nga Qeveria e re e Kosovës nën udhëheqjen e Albin Kurtit që të hartojë një dokument strategjik...
vjen-pergjigja-e-sllovakise-pasi-kurti-i-kerkoi-ketij-shteti-njohjen-e-kosoves

Vjen përgjigja e Sllovakisë pasi Kurti i kërkoi këtij shteti njohjen e Kosovës

0
Mirëpo, një kërkesë e tillë e Kurtit siç duket është e papërfillshme nga Sllovakia, shkruan Rahovec.net. Kjo pasi që Ambasada Sllovake në Serbi, ka nënvizuar...
dw:-ne-bruksel-nuk-do-te-shqyrtohet-zyrtarisht-“dokumenti-slloven”-per-shperberjen-perfundimtare-te-jugosllavise

DW: Në Bruksel nuk do të shqyrtohet zyrtarisht “dokumenti slloven” për shpërbërjen përfundimtare të...

0
Se Ballkani Perëndimor ende është një rajon i brishtë, ende i prirë për destabilizim të shpejtë për shkak të plagëve ende të hapura nga...
kenga-e-re-e-melises-i-dedikohet-andit?

Kënga e re e Melisës i dedikohet Andit?

0
Melisa Lleshi i ka hyrë botës së muzikës duke bërë ‘boom’ me këngën “U kry”. Me zërin e saj të talentuar, ajo bëri për vete...
diona-fona-transformohet-ne-paraqitjen-e-fundit,-nuk-njihet

Diona Fona transformohet në paraqitjen e fundit, nuk njihet

0
Diona mezi njihet pas një ndryshimi në dukje. Këngëtarja Diona Fona vazhdon të jetë tejet aktive me postime në rrjete sociale. Artistja përmes fotografive njofton fansat...