Ngjarja e Apple, Prill 2021: Çfarë të prisni

167
ngjarja-e-apple,-prill-2021:-cfare-te-prisni

Asistenti personal virtual i Apple, Siri, prishi befasinë! Më 12 dhe 13 Prill Siri filloi t’u thoshte njerëzve se Ngjarja tjetër e Apple do të ndodhte në 20 Prill dhe mjaft e sigurt, më vonë në 13 Prill, Apple bëri njoftimin se Ngjarja Spring Loaded është planifikuar për të Martën 20 Prill.

Çfarë do të njoftojë Apple në ngjarjen e 20 Prillit?
Ngjarjet e kaluara të pranverës kanë parë Apple të zbulojë iPad të rinjë dhe produkte të ndryshëm të bazuar në softuer dhe shërbime.

Në vitin 2020 pamë mbërritjen e gjeneratës së dytë iPhone SE, megjithëse vlen të përmendet se kjo ishte përmes një njoftimi për shtyp sesa një ngjarje të dedikuar (për shkak të pandemisë).

Në vitin 2019 Apple organizoi një ngjarje më 25 Mars, ku shfaqi shërbimet Apple Arcade, Apple TV + dhe Apple News +.

Vitin e kaluar solli një azhurnim të nivelit fillestar 9.7in iPad, i cili vetë ishte prezantuar dy vjet më parë në një ngjarje tjetër të Marsit që gjithashtu pa ardhjen e iPhone SE origjinal.

Me gjithë këtë në mendje, ja çfarë mendojmë se mund të shfaqet nëse Apple pret një ngjarje në pranverën e vitit 2021.

 

iPad Pro 2021
Ngjarja në pranverë mund të shohë ardhjen e një iPad Pro të ri, sipas analistit të industrisë Ming-Chi Kuo dhe burimeve në zinxhirin e furnizimit. Të gjitha thashethemet duket se sugjerojnë Apple të azhurnojë gamën e tabletëve premium në tremujorin e parë të vitit 2021.t.

Për të parë se si mund të duket pajisja e re, lexoni udhëzuesin tonë për iPad Pro 2021.

Apple TV
Kanë kaluar mbi tre vjet që kur Apple azhurnoi për herë të fundit set-top box-in e saj, dhe kjo duket shumë e gjatë kur mendoni se kompania nisi shërbimin e saj të ri të abonimit Apple TV + në Mars 2019.

Kishte mjaft histori që Apple qarkullonte në vitin 2020, por asgjë nuk u shfaq. Me këtë në mendje, ne mendojmë se ka një shans të mirë që të shohim një pajisje të re Apple TV të mbërrijë në pranverën e vitit 2021.

Një raport i ri i Bloomberg në Prill diskuton planet e Apple për të hapur një Apple TV të ri i cili integron një HomePod dhe një krah robotik!

AirTag
Ka gjithashtu sugjerime që Apple do të nisë gjurmuesin e saj të përfolur shumë AirTags.Ndoshta treguesi më i madh se kjo me të vërtetë po vjen është fakti që Apple kohët e fundit azhurnoi aplikacionin Find My për të përfshirë aftësinë për të gjetur artikuj të etiketuar dhe një partneritet me një numër prodhuesish që do të integrohen me shërbimin. Ka edhe karakteristika të reja që mund të lidhen me AirTag në iOS 14.5.

Sidoqoftë, tipari i ri Gjeni artikujt e mi në të vërtetë mund të thotë që Apple nuk ka nevojë të lëshojë një AirTag pasi një nga partnerët e parë është një pajisje etiketimi. Gjetësi i sendeve Chipolo One Spot. Lexoni më shumë këtu: Aplikacioni Apple Find My së shpejti do të gjejë produkte të tjera të palëve të treta.

AirPods
Prosser ishte gabim në lidhje me lëshimin e AirPods Max në mars, por ai mund të mos ketë qenë i gabuar në lidhje me Apple që lançoi AirPods të rinj këtë pranverë. Ka shumë AirPods të rinj të përfolur përfshirë AirPods 3, të cilat thuhet se bazohen në projektin AirPods Pro, dhe gjithashtu gishtat mbrojtës AirPods Pro Lite (që në të vërtetë mund të jenë e njëjta gjë).

Këllëf të reja iPhone dhe Watch
Çdo pranverë Apple tenton të lëshojë pajisje të reja për iPhone dhe Apple Watch dhe duket se e njëjta gjë do të ndodhë këtë pranverë.

Një imazh i ngjyrave të reja të kutisë së iPhone është shfaqur në Twitter. Ngjyrat e reja janë emëruar poetikisht: ametist, fëstëk, kapri dhe pjepër. /Njeshi/

The post Ngjarja e Apple, Prill 2021: Çfarë të prisni appeared first on Njeshi.