Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm April 19, 2021

vllasi-dhe-llumnica-perplasen-ne-seancen-per-rastin-“syri-i-popullit”

Vllasi dhe Llumnica përplasen në seancën për rastin “Syri i popullit”

0
Në këtë seancë i akuzuari Avni Llumnica dhe i dëmtuari Azem Vllasi kanë hedhur akuza ndaj njërit-tjetrit. E gjithë kjo përplasje ndodhi në seancën për...
vetevritet-nje-person-ne-bresalc-te-gjilanit

Vetëvritet një person në Bresalc të Gjilanit

0
Një person ka kryer vetëvrasje sot në mesditë në fshatin Bresalc të Gjilanit. Lajmin për lajmi.net e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për...
specialja:-paraburgimi-ndaj-gucatit-e-haradinajt-vazhdon-te-jete-i-domosdoshem

Specialja: Paraburgimi ndaj Gucatit e Haradinajt vazhdon të jetë i domosdoshëm

0
Sipas shkresës, gjyqtari i procedurës paraprake më parë ka gjetur dyshimin e bazuar se të akuzuarit kanë kryer vepra penale kundër administrimit të drejtësisë...
kosnett-i-ofron-pecit-perkrahjen-amerikane-per-mbpzhr-ne

Kosnett i ofron Pecit përkrahjen amerikane për MBPZHR-në

0
Ministri e falënderoi ambasadorin për mbështetjen që SHBA-të kanë dhënë në vazhdimësi për Kosovën, duke përfshirë këtu edhe përkrahjen për zhvillimin në fushën e...
perfundon-mbledhja-e-serie-a,-ky-eshte-vendimi-i-juventusit,-interit-dhe-milanit

Përfundon mbledhja e Serie A, ky është vendimi i Juventusit, Interit dhe Milanit

0
Ka përfunduar mbledhja e klubeve të Serie A, pas krijimit të Superligës Evropiane. Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se tri ekipet që konfirmuan...
uefa:-pritet-largimi-i-gjysmefinalisteve-te-liges-se-kampioneve-qe-do-te-marrin-pjese-ne-superlige

UEFA: Pritet largimi i gjysmëfinalistëve të Ligës së Kampionëve që do të marrin pjesë...

0
Anëtari i Komitetit Ekzekutiv në UEFA, Jasper Moller në një intervistë të dhënë për “Reuters” ka thënë se deri të premten pritet largimi i...
prezantohet-edhe-zyrtarisht-mercedes-eqs,-luks-i-jashtezakonshem-dhe-brendesi-e-digjitalizuar

Prezantohet edhe zyrtarisht Mercedes EQS, luks i jashtëzakonshëm dhe brendësi e digjitalizuar

0
Limuzina elektrike luksoze, duhet të gjejë blerës të pasur sepse ka një dizajn veçanërisht të efektshëm dhe komoditet të shkëlqyeshëm. Sipas deklaratave të veta, Mercedes...
krasniqi:-po-bejme-skenim-te-situates-se-pandemise-ne-komuna,-masat-do-te-rishikohen

Krasniqi: Po bëjmë skenim të situatës së pandemisë në komuna, masat do të rishikohen

0
Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi tha se pandemia ka ndikuar negativisht tek shumë biznese, por që njëherit janë duke bërë një...
​osmani-e-vitia-vizitojne-kliniken-e-pediatrise

​Osmani e Vitia vizitojnë Klinikën e Pediatrisë

0
Vizitë kjo që u bë me rastin e fillimit të misionit të shoqatës ndërkombëtare “Gift of Life” për trajtimin karidokirurgjik të fëmijëve kosovar. Me këtë...
denimet-e-ashpra,-“lufta”-e-suksesshme-e-tajvanit-ndaj-covid-19

Dënimet e ashpra, “lufta” e suksesshme e Tajvanit ndaj COVID-19

0
Një burrë nga Tajvani është gjobitur me një milion dollarë tajvanezë, apo 35 mijë dollarë amerikanë, për shkak se rregullisht kishte thyer masën e...