Curry shkëlqen, megjithatë Warriors mposhten nga Boston Celtics

184
curry-shkelqen,-megjithate-warriors-mposhten-nga-boston-celtics

Boston Celtics kanë arritur një fitore të rëndësishme ndaj Golden State Warriors.

Warriors ishin më të mirë në dy çerekët e parë, por Boston Celtics u rikthyen fuqishëm në pjesn e dytë të ndeshjes të cilën në fund edhe e fituan.

Rezultati i çerekëve, Boston Celtics – Golden State Warriors: (24-33), (36-33), (29-23) dhe (30-25).

Stephen Curry shkëlqeu me 47 pikë, shtatë kërcime dhe tre asistime, i ndjekur nga Çiggins me 22 pikë dhe dy kërcime.

Në anën tjetër, për Bostonin shkëlqyen dyshja, Tatum me 44 pikë, 10 kërcime dhe tre asistime dhe Walker me 26 pikë, tetë kërcime dhe tre asistime.

Rezultati përfundmitar, Boston Celtics 119 – 114 Golden State Warriors.

 

The post Curry shkëlqen, megjithatë Warriors mposhten nga Boston Celtics appeared first on RahovecNET.