Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm April 18, 2021

interi-kerkon-ta-vazhdoje-ecurine-e-fitoreve,-napoli-synon-ta-shfrytezoje-gabimin-e-juventusit

Interi kërkon ta vazhdojë ecurinë e fitoreve, Napoli synon ta shfrytëzojë gabimin e Juventusit

0
Interi do të kërkojë ta zgjasë në 13 ecurinë e fitoreve të njëpasnjëshme në Serie A, ndërsa Napoli synon ta shfrytëzojë dështimin e Juventusit...
kosova-e-ze-vendin-e-pare-ne-evropianin-e-xhudos-ne-portugali

Kosova e zë vendin e parë në Evropianin e Xhudos në Portugali

0
Kosova e ka zënë vendin e parë në Kampionatin Evropian të Xhudos 2021 në Portugali, duke e mbyllur garën si shteti me rezultatet më...
vitia-jep-detaje-nga-takimi-me-bekim-haxhiun:-tregon-cfare-u-diskutua

Vitia jep detaje nga takimi me Bekim Haxhiun: Tregon çfarë u diskutua

0
Vitia tha se Haxhiu ia ka prezantuar atij disa kontakte për sigurimin e vaksinave të cilat pritet të verifikohen nga ministria. “Së pari falenderoj të...
ministri-vitia:-thirrja-ndaj-prokurorise-s’kishte-te-bente-me-mediat

Ministri Vitia: Thirrja ndaj prokurorisë s’kishte të bënte me mediat

0
Kjo sipas tij, për të parandaluar siç e quan ai një dëm potencialisht me pasoja të rënda në procesin e sigurimit të vaksinave antikovid,...
pse-e-kandidoi-ldk-ja-avdullah-hotin

Pse e kandidoi LDK-ja Avdullah Hotin

0
Kandidimi nga ana e LDK-së i Avdullah Hotit për kryeministër është veprim normal, sepse ashtu partia e vlerëson dhe identifikohet me kryeministrin e vet....
nga-ldk-ka-dale-isa-mustafa,-jo-vjosa-osmani

Nga LDK ka dalë Isa Mustafa, jo Vjosa Osmani

0
Po po, mirë e lexuat. Nga LDK s’ka dalë Vjosa Osmani. Ajo është fiks aty ku ishte në zgjedhjet e kaluara: në frymën dhe...
izraeli-shfuqizon-masen-per-vendosje-te-maskes-ne-ambiente-te-jashtme

Izraeli shfuqizon masën për vendosje të maskës në ambiente të jashtme

0
Autoritetet izraelite kanë njoftuar se vendosja e maskës nuk do të jetë më e detyrueshme në ambiente të jashtme. Të gjitha shkollat janë hapur në...
kompania-e-vaksinave-astrazeneca-refuzon-bisedimet-me-perfaqesuesit-e-be-se

Kompania e vaksinave AstraZeneca refuzon bisedimet me përfaqësuesit e BE-së

0
Prodhuesi britanik i vaksinave kundër koronavirusit, AstraZeneca, refuzoi të marrë pjesë në një takim me zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, të planifikuar për...
bodibilderi-granit-kuleta-shpallet-kampion-ne-kategorine-e-rende

Bodibilderi Granit Kuleta shpallet kampion në kategorinë e rëndë

0
Bodibilderi Granit Kuleta pas punës së palodhshme të tij, gjatë ditës së djeshme fituar titullin kampion në kategorinë e rëndë +90 kilogramë dhe kampion...
futbollistet-ne-kosove,-te-patestuar-per-covid-19

Futbollistët në Kosovë, të patestuar për COVID-19

0
Në shumicën e ligave të mëdha të futbollit në Evropë dhe në botë, futbollistët testohen për COVID-19 para çdo ndeshjeje, por kjo nuk ndodh...