Kurti i refuzoi vaksinat/ Edi Rama: Nuk futem në këtë grackë

164
kurti-i-refuzoi-vaksinat/-edi-rama:-nuk-futem-ne-kete-gracke

Në studion e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus”, Rama tha se kjo është një grackë dhe shtoi se Kurti është në të drejtën e tij të refuzojë.

“Nuk futem në këtë grackë. Nuk kam koment. Deri në 25 prill nuk kam asnjë koment për këtë. Refuzimi i vaksinimit është e drejtë sovrane e kryeministrit, qeverisë, e Kosovës. Nuk kam asnjë koment po të them.”

Albin Kurti refuzoi vaksinat kineze që ju ofruan nga Shqipëria, me argumentin se nuk pranon vaksina nga vende nuk e kanë njohur Kosovën si shtet të pavarur.