Chelsea e eliminon Man Cityn nga FA Cup, kualifikohet në finale

177
chelsea-e-eliminon-man-cityn-nga-fa-cup,-kualifikohet-ne-finale

Chelsea ka arritur të kalojë në finale të Kupës FA pasi eliminoi Manchester Cityn me rezultat minimal 1:0.

Goli i vetëm i ndeshjes u realizua në minutën e 55-të nga Ziyech pas asistimit të Timo Werner.

City pastaj u orvat për të shënuar golin e barazimit, por nuk arriti dot dhe rezultati mbeti 1:0.

Chelsea do ta presë në finale fituesin e ndeshjes gjysmëfinale tjetër mes Leicesterit dhe Southamptonit.

The post Chelsea e eliminon Man Cityn nga FA Cup, kualifikohet në finale appeared first on RahovecNET.