Athletic Bilbao vs Barcelona, gjithçka gati për finalen

196
athletic-bilbao-vs-barcelona,-gjithcka-gati-per-finalen

Athletic Bilbao dhe Barcelona do të luftojnë sonte për trofeun e parë për sezonin 2020/21.

Bilabo pati mundësinë edhe javë më parë që të fitojë Kupën e Mbretit, finale e vitit 2020 që u hvillua vetëm ditë më2 parë – por nuk ia doli.

Sonte, do të kërkojë që në tentimin e dytë të dali fitimtar, por s’do ta kenë aspak të lehtë kundër Lionel Messit që synon trofeun e 35-të në karrierë me fanellën e Barcelonës.

Favorit është Barcelona, që kërkon të fitojë trofeun e parë me Ronald Koeman, derisa janë në luftë edhe për La Ligën.

Për sfidën që starton nga ora 21:30, tashmë AS ka publikuar edhe formacionet e mundshme të të dyja skuadrave.

 

The post Athletic Bilbao vs Barcelona, gjithçka gati për finalen appeared first on RahovecNET.