Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm April 17, 2021

kosova,-e-para-ne-renditjen-e-shteteve-ne-kampionatin-evropian-te-xhudos

Kosova, e para në renditjen e shteteve në Kampionatin Evropian të xhudos

0
Akil Gjakova është bërë për herë të parë kampion i Evropës në xhudo për senior, në Kampionatin Evropian që po mbahet në Lisbonë të...
chelsea-e-eliminon-man-cityn-nga-fa-cup,-kualifikohet-ne-finale

Chelsea e eliminon Man Cityn nga FA Cup, kualifikohet në finale

0
Chelsea ka arritur të kalojë në finale të Kupës FA pasi eliminoi Manchester Cityn me rezultat minimal 1:0. Goli i vetëm i ndeshjes u realizua...
pallaska-i-ve-titull-albin-kurtit:-kryeminister-i-qytetareve-te-pavaksinuar

Pallaska i vë titull Albin Kurtit: Kryeministër i qytetarëve të pavaksinuar

0
Në fakt, Pallaska ka thënë se titulli që ai ka vendosur t’ia vë kryeministrit ngjanë më shumë me një roman të shkrimtarit Ismail Kadare,...
haradinaj-publikon-foto-me-ilir-meten:-me-presidentin-ne-cdo-kohe

Haradinaj publikon foto me Ilir Metën: Me presidentin në çdo kohë

0
Këtë ai e ka bërë të ditur me anë të një postimi në Facebook, shkruan Rahovec.net. “Me Presidentin në çdo kohë!”, ka shkruar Haradinaj. Ndryshe,  më...
s’guxon-!

S’GUXON !

0
O, shqiptarit thuaji ‘S’GUXON’ në daç me pa qysh DHEZET e qysh trimnohet, për me t’bind që guxon. Se sa për që i thua GUXO,...
ky-eshte-qendrim-personal-lidhur-me-shenimin-e-festes-se-vitit-te-ri-nder-ne

Ky është qëndrim personal lidhur me shënimin e festës së Vitit të Ri ndër...

0
(Ky është qëndrim personal lidhur me shënimin e festës së Vitit të Ri ndër ne.) 1. Të gjithë ne muslimanët që...
super-akil-gjakova,-fiton-te-arten-ne-kampionatin-evropian

Super Akil Gjakova, fiton të artën në Kampionatin Evropian

0
Akil Gjakova e ka përfunduar në mënyrën më të mirë performancën në Kampionatin Evropian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Ai ka fituar medaljen...
akil-gjakova-rruges-per-medalje,-kualifikohet-ne-cerekfinale

Akil Gjakova rrugës për medalje, kualifikohet në çerekfinale

0
Akil Gjakova është kualifikuar në çerekfinale, pasi ka mposhtur Anthony Zingg në raundin e tretë në Evropianin e Lisbonës. Në një luftë mjaftë interesante ne...
pdk:-masakrat-na-perkujtojne-se-sa-shtrenjte-i-ka-kushtuar-liria-kosoves

PDK: Masakrat na përkujtojnë se sa shtrenjtë i ka kushtuar liria Kosovës

0
“Me dhembje të madhe i kujtojmë 54 anëtarët e familjeve Muqolli e Elshani, që u maskaruan dhe u dogjën nga dora e armikut, dhe...
tahiri:-per-keqardhje-qe-presidentja-po-merret-me-konsttime,-ajo-duhet-te-ndermarr-veprime

Tahiri: Për keqardhje që presidentja po merret me konsttime, ajo duhet të ndërmarr veprime

0
Sipas tij, para se Vjosa Osmani të konstatojë gjendjen duhet të marrë veprime. Ai në një konferencë për media ka shtuar se institucionet duhet të...