SHBA raporton më shumë se 152 mijë raste të reja me Coronavirus

244
shba-raporton-me-shume-se-152-mije-raste-te-reja-me-coronavirus

Universiteti Johns Hopkins ka publikuar të dhënat e reja sa i përket gjendjes me pandeminë në SHBA.

Kjo e fundit ka raportuar 152,478 infeksione të reja me coronavirus dhe 3,943 vdekje të lidhura me COVID-19, raporton cnn.

Numri i JHU tani tregon një total prej 25,598,061 raste në të gjithë vendin, duke përfshirë 429,195 viktima.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të Shteteve të Bashkuara, si dhe raste të riatdhesuara.

Ndryshe, të paktën 47,230,950 doza vaksinash janë shpërndarë dhe të paktën 24,652,634 të shtëna janë administruar, sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve të SHBA-së.

The post SHBA raporton më shumë se 152 mijë raste të reja me Coronavirus appeared first on RahovecNET.