Legjenda e Barcelonës: “Messi ka vendosur…”

161
legjenda-e-barcelones:-“messi-ka-vendosur…”

Andoni Zubizarreta, ish-portieri i Athletic dhe Barça dhe ish-drejtori sportiv i Barçës deri më 2015, foli në Catalunya Rádio për finalen e Copa del Rey, por, mbi të gjitha, për të ardhmen e Lionel Messit.

Ishte interesante të dihej mendimi i një legjende si Zubizarreta, i cili e njihte argjentinasin nga brenda dhe që konsideron se e di tashmë se çfarë do të bëjë Messi pavarësisht nëse ngre titullin e tij të 35-të në Seville apo jo.

“Messi ka fituar të drejtën të mendojë dhe vendos. Presidenti tashmë tha që ai do të bënte gjithçka që ishte e mundur për ta mbajtur atë, tani e tutje, nëse ai vendos të vazhdojë, atëherë e mrekullueshme. Dhe nëse jo, ne do të duhet të vazhdojmë të luajmë. Dhe nëse ai vendos të largohet, dhe megjithëse e di që disa do të propozojnë të tërheqin fanellën, dikush do të duhet të luajë me dhjetën, sepse jeta vazhdon”, u shpreh ai.

“Messi tashmë e ka vendimin në kokën e tij. Fundi i sezonit me disa elemente shtesë të ndihmon në fund për ta konfirmuar”.

The post Legjenda e Barcelonës: “Messi ka vendosur…” appeared first on RahovecNET.