Distria Kransiqi fiton me “ippon” dhe kualifikohet në gjysmëfinale

214
distria-kransiqi-fiton-me-“ippon”-dhe-kualifikohet-ne-gjysmefinale

Distria Krasniqi ka kaluar në gjysmëfinale në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Distria e mundi në çerekfinale Shira Rishonyn.

Xhudistja kosovare tani është një luftë larg medaljes në Lisbonë.

Ajo e kaloi rrethin e parë pa luftë kurse në atë të dytë u përball me italianen Francesca Giorda, e cila i bëri tri gabime.

The post Distria Kransiqi fiton me “ippon” dhe kualifikohet në gjysmëfinale appeared first on RahovecNET.