Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm April 16, 2021

ekonomia-e-shba-se-shenon-performancen-me-te-dobet-qe-nga-viti-1946

Ekonomia e SHBA-së shënon performancën më të dobët që nga viti 1946

0
Ekonomia e Shteteve të bashkuara është tkurrur më 2020 në shkallën më të madhe që nga Lufta e Dytë Botërore. Kjo rënie u shkaktuar...
shba-raporton-me-shume-se-152-mije-raste-te-reja-me-coronavirus

SHBA raporton më shumë se 152 mijë raste të reja me Coronavirus

0
Universiteti Johns Hopkins ka publikuar të dhënat e reja sa i përket gjendjes me pandeminë në SHBA. Kjo e fundit ka raportuar 152,478 infeksione të...
hoxhaj-akuza-kurtit-per-fushaten-ne-shqiperi:-mos-respekt-ndaj-raporteve-vellazerore

Hoxhaj akuza Kurtit për fushatën në Shqipëri: Mos-respekt ndaj raporteve vëllazërore

0
Kryetari aktual i PDK-së tregon në Euronews Albania se qeveria e Kurtit dhe ministrat e qeverisë së tij nuk kanë platformë qeverisje. “Mendoj se ajo...
“shqiptaret-jane-aktualisht-te-pafuqishem-per-ta-bere-bashkimin-kombetar”

“Shqiptarët janë aktualisht të pafuqishëm për ta bërë bashkimin kombëtar”

0
“Tezat për ndryshim territoresh, kufijsh, skicat e të tjera kanë qarkulluar edhe për Kosovën. Ju e dini para pak kohës ishte aktivizuar nëpërmjet Vuçiqit,...
distria-kransiqi-fiton-me-“ippon”-dhe-kualifikohet-ne-gjysmefinale

Distria Kransiqi fiton me “ippon” dhe kualifikohet në gjysmëfinale

0
Distria Krasniqi ka kaluar në gjysmëfinale në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Distria e mundi në çerekfinale Shira...
leon-dajaku-ia-huq-keq,-thote-se-ne-kosove-flitet-“kosovarce”

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

0
Leon Dajaku ka bërë një gafë që ka ngjallur reagime të shumta. Në një intervistë të dhënë për FC Union Berlin, klub në të cilën...
emerohet-zevendesi-i-xhelal-svecles-ne-ministrine-e-puneve-te-brendshme

Emërohet zëvendësi i Xhelal Sveçlës në Ministrinë e Punëve të Brendshme

0
Bardhyl Dobra, i lindur me 17 shkurt 1986 në Drenas, është në përmbyllje të doktoraturës pranë Universitetit Gent në Belgjikë. Tema e doktoraturës është...
presidenti-i-sllovenise:-kundershtoj-fuqimisht-ndryshimin-e-kufijve-dhe-idene-e-shperberjes-perfundimtare-te-jugosllavise

Presidenti i Sllovenisë: Kundërshtoj fuqimisht ndryshimin e kufijve dhe idenë e shpërbërjes përfundimtare të...

0
“Si president i Republikës, unë vizitova Bosnjën shtatë herë. As gjatë vizitës së fundit, as më herët e as më vonë, s’kam qenë në...
shqiperi,-11-te-vdekur-dhe-887-raste-te-reja-me-covid-19

Shqipëri, 11 të vdekur dhe 887 raste të reja me Covid-19

0
11 qytetarë të tjerë kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit duke e çuar numrin e viktimave në 1350 që prej nisjes së epidemisë...
india-synon-te-prodhoje-me-shume-vaksina-kunder-covid-19

India synon të prodhojë më shumë vaksina kundër Covid-19

0
Kryeministri i Indisë, Narendra Modi, ka thënë se do të prodhojnë më shumë vaksina kundër Covid-19, derisa njëra nga to tashmë po shpërndahet në...