Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm April 15, 2021

facebook-dhe-apple-mund-te-perplasen-ne-gjykate

Facebook dhe Apple mund të përplasen në gjykatë

0
Raportohet se rrjeti social Facebook po përgatitet të padisë në gjykatë Apple me arsyetimin se gjiganti i iPhone po detyron zhvilluesit të ndjekin rregulla...
gjermania-planifikon-pezullim-te-udhetimeve-me-vendet-ku-eshte-paraqitur-varianti-i-ri-i-covid-19

Gjermania planifikon pezullim të udhëtimeve me vendet ku është paraqitur varianti i ri i...

0
Gjermania planifikon në ndalimin gati të plotë e udhëtarëve nga Britania e Madhe, Portugalia, Brazili dhe Afrika e Jugut pasi qeveritë evropiane janë duke...
kosnett-per-ligjin-e-konfiskimit-te-pasurise:-te-jete-proces-i-drejte,-pa-motive-politike

Kosnett për ligjin e konfiskimit të pasurisë: Të jetë proces i drejtë, pa motive...

0
Ai tha se në Kosovë ka vullnet të frtë për t’I dhënë fund këtij lloji të korrupsionit, derisa thotë se çdo veorun për të...
a-do-te-garoje-pdk-ne-komunen-e-skenderajt-nese-kandidon-edhe-bekim-jashari

A do të garojë PDK në komunën e Skënderajt nëse kandidon edhe Bekim Jashari

0
Hoxhaj ka treguar nëse PDK do të kandidojë në Skënderaj nëse kandidon edhe Bekim Jashari, që është kryetar aktual. Në zgjedhjet e kaluara lokale, PDK...
rashford-ne-stol,-pogba-kapiten-–-formacionet

Rashford në stol, Pogba kapiten – formacionet

0
Janë publikuar formacionet për sfidën mes Manchester United dhe Granadës. Manchester Unitedi e mposhti 2-0 në udhëtim në sfidën e parë Granadën dhe është me...
lajm-i-mire-per-fansat-e-futbollit,-italia-drejt-rihapjes-se-stadiumeve

Lajm i mirë për fansat e futbollit, Italia drejt rihapjes së stadiumeve

0
Italia shikon me optimizëm drejt rikthimit të tifozëve në stadiume, dicka që mund të ndodhë para mbylljes së këtij sezoni, sic deklaroi vetë numri...
aliu:-aksioni-i-sotem-i-policise-ne-ferizaj-me-seriozi-ne-dy-dekadat-e-fundit

Aliu: Aksioni i sotëm i policisë në Ferizaj më seriozi në dy dekadat e...

0
“Ky është aksioni më serioz në këto dy dekada që kanë ndodhur në qeverisjet jo vetëm në Ferizaj por edhe në komunat e tjera...
gervalla-merr-perkrahje-nga-ambasadori-austriak-per-rrugen-e-kosoves-drejt-be-se

Gërvalla merr përkrahje nga ambasadori austriak për rrugën e Kosovës drejt BE-së

0
Gërvalla ka falënderuar ambasadorin austriak për mbështetjen dhe bashkëpunimin e vazhdueshëm që Austria i ka ofruar Kosovës, duke e ndihmuar në zhvillimin e shumë...
“kreditet-e-fundit”-per-muriqin-ne-lazio

“Kreditet e fundit” për Muriqin në Lazio

0
Sulmuesi kosovar do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë. Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio...
ne-keto-data-do-te-luhen-ndeshjet-e-gjysmefinaleve-ne-champions

Në këto data do të luhen ndeshjet e gjysmëfinaleve në Champions

0
Ndeshjet e para të gjysmëfinaleve të Champions League do të luhen më 27 dhe me 28 prill, ndërsa ato të kthimit do të luhen...